• Ana Sayfa
  • »
  • CHP Pendik Belediye Başkan Adayı ?

CHP Pendik Belediye Başkan Adayı ?


 
       Yerel seçim tarihinin yaklaşmasıyla birlikte aday olmayı düşünen partililerde bu taleplerini sesli olarak yükseltmeye başladı, bazıları üst makamlarla diyalog ve etkileşimlerini güçlendirmek için ziyaretlerde fikir alış verişlerinde bulunuyor. Bu isimlerden birtanesi 2009 yerel seçimlerde aday adayı olan genelmerkez aday belirleme komisonunda adaylığı açıklanan ama daha sonra vaz geçilen isim olan, 
 
      Sayın Bilal Gündoğdu; Genel merkez ve il yönetimiyle ilişkilerini sıkı tutmak için çaba sarfeden Gündoğdu, pendik örgütüylede her fırsata bir araya gelmek için çaba sarfediyor. örgüt toplantılarına, katılmaya özen gösteriyor yerel basına röportaj veriyor, Hatta CHP Pendik İlçe başkanlığının düzenleyeceği Yemek için 40 bilet aldığı ve bunların örgüte dağıtılması için ilçe yöneticilerine bıraktığı konuşuluyor. Geçen dönem son anda aday gösterilmekten vazgeçilen ve büyük şehrede kılıçdaroğlunun aday oldu ve bu yaşananlara tanıklık etmesi sebebi ile Gündoğdunun O süreçte yaşadığı durumdan dolayı Kılıçtaroğlunun  Gündoğduyu aday gösteriebileceğide örgüt tarafından tartışılıyor.
 
     Sayın Tuncer Özyavuz'la yaptığım görüşme sırasında örgüt aday gösterirse destek verirse sahip çıkarsa salih kenan şahinden daha iyi yaparım demişti. Pendik belediye meclisinde etkili aktif bir meclis üyemiz olan ve bir çok defa AKP meclis üyelerinin ve belediye Başkanının meclisin işleyişi kurarlarına aykırı yaptıkları hattalardan dolayı, zora soktuğuna tanık olduğum. Pendik ve büyük şehirdeki usulsüzlükleri mahkemeye taşıyarak pendik ve istanbul halkının vergilerini yaşam sıtandartlarını koruyan Özyavuz, mahalle birimlerinin belirlenmesi toplantılarına da eşlik ediyor örgütle yakın temas içerisinde olmaya özen gösteriyor. CHP İstanbul İl Başkanı, Sayın Oğuz kağan Salıcı ile de dostluğu bulunduğu ve 19 aralık hareketinde birlikte hareket etikleri Üyeler tarafından belirtilmekte.
 
     Sayın Bayram Bekarın da   aday adayı olacağı kendisine yakın isimlerce ifade ediliyor, Sol Bir Dil Kulanmasıyla Tanıdığım Sayın Bekarın İyi bir organizasyon adamı olduğunu parti içinde yaşanan kongerelerde hep birlikte gördük. olaylara sessiz sakin temkinli yaklaşımı olan . partiye yakın sokak gazetesinin imtiyaz sahibi olan Sayın Bekar'ın Şansının ne olduğu ve neler düşündüğü hakında fazla bir bilgim yok. buda göstermektedirki sayın bakarla daha fazla sohbet edebilme ve deneyimlerinden yararlanma imkanları yaratmalıyım kendime.
Pendik Belediyesi  Meclis  Üyemiz Olan, Sayın Mirzat Mert'te aday adayı olacağını örgütle paylaşmakta yerel basınla ve örgütle iletişimlerini güçlendirmede  daha fazla etkileşim içerisinde bulunmak için çaba sarfetmektedir.Bir yandanda Doktor esad güngör'ü adaylaştırmayı düşündüğüde kulislerde konuşulan bir diğer konu
 
Pendik örgütü tarafından konuşulan tartışılan fakat aday adaylığıyla ilgili hiçbir açıklama yapmayan isimlerden birtaneside sayın S.Tarık Balyalıdır. Yerel ve ulusal Basında Bu Aralar sıkca haberi çıkan Köşe yazarlığı Yapan Sayın Balyalı Aaynı zamanda mecliste aktif AKP kadroların başarısızlıklarından dolayı onlara zor anlar yaşatan bir.
 
CHP Pendik İlçe Başkanı Sayın Halit Temiz; bu konular hakında net bir açıklama yapmamakla birlikte sayın Temiz'in "Örgüt İsterse bu sorumluluğu taşımaktan onur duyacağını" İfade edebilme kanatı şahsımca yüksek. kongere sürecinde kendisine mualif olan isimlerden bazılarının Sayın Temiz'in Belediye başkanlığına aday Olması gerektiği bu sorumluluğu Temizin Taşıması gerektiğine yönelik ifadeleride bulunmakta, mahalle örgütleriyle göüşmelerimde sivil toplum örgütlerinin ifdelerinde Halit Temiz'in Belediye başkanlığına adaylığına olumlu bakılmakta önerilmekte.
Sayın Doğan Çakmak Tüm Bu tartışmalardanuzak kalmaya çaba sarfetse de Örgüt tarafından özelikle gençlerin  yoğun ilgisi ile karşılşmakta, partiden uzak kaldığı zamana rağmen parti içerisinde ciddi bir örgütlenme alanı oluşturabilmiş, örgütün güvenin kazanmış , yetişilmeyen hızıylada örgüt üyelerini kendine hayran bırakan, gençler tarafından örnek alınmaya çalışılan Doğan Çakmak aday olmak isterse bir çok adaya oranla şanslı yorumlanmakta. Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl başkanının, sağ kolu olarak görülan sayın Çakmak örgütlenmeden sorumlu genel başan yardımcısı Nihat matkap'la olan diyaloglarından dolayı  diğerlerine oranla daha şanslı yorumlanıyor.
 
Sayın Ali Kemal Kumkumoğlunun aday olup olmadığı haala konuşuluyorken, istanbul büyük şehir belediye başkanlığına sarıgül'ün aday olması durumunda Hasan Aydın'dan dolayı Sayın Kumkumoğlun'un elindeki kartların güçleneceği düşünülmekte , Hasan Aydın'la uzun bir dönem siyasal yoldaşlık yapmış, dostluklarını hala koruyan Kumkumoğlu, genelbaşkan yardımcısı haluk Koçtan dolayıda aday adayı olması durumundaadaylığa en yakın isimler arasında görülmete.
 
Sayın Mehmet Salih Usta Bu dönemde aday olmak istermi bilemiyoruz.Bu konu hakında pek bir fikre sahip olmamamızla birlikte sanırım kendiside bilginçli bir şekilde tartışmalardan uzak durmaya çalışımakta.
 
Şahsımca ön seçimin olma ihtimali çok zayıf ama ön seçim gerçekleşirse Halit Temiz ve Doğan Çakmak arasında bir yarış gerçekleşir. aday adayı olurlarsa tabi.
 
Şimdilk derin bir sessizlik var. Bir çok üyenin,  aday adayı olacağını açıklamasına rağmen bir sessizlik var, sessizliğin sebebi örgütün tavan ve tabanıyla etkileşimi güçlü kişilerin kararlarını halen vermemiş olmasındandır. 
  • PAYLAŞ